Litoterapie

Všechno je obklopeno nějakým energetickým polem. Když se na svět podíváme, je to směs kamenů, vody, rostlin, živočichů. Nebudeme hledat proč tomu tak je a nebo kdo či co to zapříčinilo. Důležité je, že energie jsou neměnné ve své síle, pouze se transformují a přemisťují. Některé kameny v sobě mají energie stále, některé by se měli „nabíjet“, tak i tak jde o proces předávání a znovu získávání.

Lidské tělo je universální příjemce energií, jak těch špatných, tak těch dobrých, proto by chom měli mít na mysli neustálou očistu. Ať už jde o mentální nebo fyzickou hygienu. Jak se říká v zdravém tělě zdravý duch, Mnoho potíží vyvstává z hlubších – duševních blokád a problémů. Mějme na mysli, že tělo jako takové má neuvěřitelnou obranyschopnost a schopnost regenerace, pokud smýšlíme a konáme správně.

Různé potíže jakými jsou například astma, alergi, zažívací potíže nebo vředy, problémy s pohybovým ústrojím, bolesti hlavy a zad, to vše může mít prapůvod v nemocné mysli. Neřešených potížích naší osobnosti – duše. Ruku v ruce se zdravým životním stylem, dostatečnou relaxací a nasloucháním svému vnitřnímu já, můžeme tělo urdravit, udržovat v takové kondici, že nás žádná chřipka neskolí.

Nezměrná síla vesmíru je pevně svázána v kamenech, uložená, čirá a volná. Avšak kámen sám ještě neléčí. Může působit podpůrně a transformačně, když se sami chceme uzdravit. Každý kámen nám pomůže jen tehdy, budeme-li se snažit pochopit a v první řadě nalézt příčinu našich potíží

Energie duševního bytí se nemateralizuje jen v samotném těle. Máme tu další, subtilní neboli jemněhmotnou anatomii těla, která je normálně neviditelná. Hovoříme zde o auře, která je popisována jako záření, barevné a jasné. Na naší auře se zobrazují naše pohnutky, mysl, zdraví, okolní vjemy jej mohou také měnit. Neni to stálá a neměnná záře, je to obraz našeho těla, naší energie. V doslovném překladu je aura dech. Celkové energetické pole obklopující naše tělo se skládá ze tří vrstev. Tělo éterické, astrální a tělo mentální. Jejich pomocí předáváme vitální energii, kterou Indové znají jako Pránu nebo Japonci jako Ki.

Astrální tělo se rozprostírá o něco dále od našeho fyzického těla. Vzniká v těsném spojení emocionálního stavu se způsobem myšlení každého živočicha. Prostřednictvím tohoto těla můžeme vnímat pocity, pohnutky ostatních živočichů, lidí, míst v našem okolí. Negativní myšlení nebo nevyřešené problémy mohou být z této části aury přefiltrovány do roviny éterického těla, což se po tom projeví jako nemoc.

Mentální tělo pak můžeme vnímat jako část lidské aury. Jeho rozsah se řídí spirituálním vývojem osobnosti.

Léčba pomocí kamenů má  svůj odborný název-litoterapie. Rozhodně ale není náhražkou klasické medicíny. Energetické vyzařování z kamenů v nás probouzí vlastní schopnost léčení, čímž můžeme sami přispět k přirozenému uzdravení tělesných a duševní problémů.

Vyzkoušet ji můžete i u nás 🙂